| Raduuu_8477 a întrebat:

Care este cel mai eficient sistem de operate Windows(de la xp in sus)? Am un calculator cu procesor bun dar ramul este incet si nu am mult(2gb), am instalat Windows 10 si merge incet, booteaza extrem de greu. Cel mai bun ar fi win7 pentru un asemena pc?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Cel mai bun windows este windows 10, problema e ca tu ai un pc de acum 13 ani, cum sa mearga asa ceva pe windows 10? nu e vb de windows e vorba de partea hardware si 2gb ram sunt extrem de putini in prezent, cel mai bun e xp pentru pc ul ala

| Raduuu_8477 explică (pentru RAY):

Deci merge incet ca am doar 2 gb ram? ca pcul e Intel dual core 2.33 ghz nu e asa vechi...ma rog si nici placa video

| RAY a răspuns (pentru Raduuu_8477):

Hardul baga un ssd sa vezi cum va zbura, adauga 2 gb ram, alta placa video, cpu e ok, eu am 2, 9 ghz si merge foarte bine, am desktop Dell mic patrat

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Lasa-l cu XP sau cu un Linux.
Cu 2 Gb RAM windowsurile "noi" merg dezastruos de incet. sad

| K0sti a răspuns:

La fel ca win 10!

| gelu1970 a răspuns:

Home premium X86