| cristianzgz3 a întrebat:

Care este cel mai potrivit wd pentru acest laptop acer aspire 5315 xp(sp3), vista, 7

a2a intrebare daca ii mai pun 1 gb ram o sa mearga mai bine sau degeaba pun

nu de aia dar pe vista sta pe ganduri LAPTOPUL

MULTUMESC

Răspuns Câştigător
| comansorin a răspuns:

Daca mai pui un giga ram o sa ruleze de 2 ori mai repede deci poti sa te gandesti eu iti recomand sa o faci, si eu am avut la calcu pe care-l am acum 1 gb RAM si sa caca pe el cand deschideam windows-ul (chuza-mi expresia) de abia mergea si nici bu puteam sa intru pe mess dar dupa ce mi-am bagat inca un GB RAM frate imi merge si Linux si windows 7 si wind 8 (trial version) ToT! deci da i-ati un ram si da mg windows 7 pe laptopu tau dar sughita un pic daca nu-i pui+ un GB ram! fundita?

2 răspunsuri:
| MarianAsh a răspuns:

Ar face faţă mai bine la Windows XP, dar e mai dificil cu driverele.

Vista merge binişor 3GB de RAM (dacă ai deja 3 şi mai pui 1GB probabil nu o să simţi diferenţa decât în momentul în care deschizi multe aplicaţii simultan).

| ThinkSTR8 a răspuns:

Salut! Ar merge bine cu windows7. Daca il mai imbunatatesti cu 1 gb ram o sa mearga mult mai bine, o sa observi o mare diferenta.Dar chiar si asa un windows 7 si cu un antivirus bun o sa mearga destul de bine.