| MKV a întrebat:

Care este diferenta dintre capacitatile acestor doua procesoare?

http://www.emag.ro/......0623I32100

http://www.emag.ro/......700-S-LGTH

si pe care mi l-ati recomanda?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Este ca si cand ai compara curca cu curcanul Primul este pe socket 1155 si al doi-lea pe socket 775. Primul are memoria chche 3 Mb si celalalt 2 Mb. Primul 3, 1 Gb celalalt 3 Gb. Este, deci, diferenta. Oricum, nu-l vei putea folosi decat pe cel ce are socketul placii de baza.

| MKV explică (pentru Salontanul):

Mie imi zici care are capacitatile mai mari, placa de baza nu-i problema, pentru gaming ma intreseaza.

| Salontanul a răspuns (pentru MKV):

Am vrut sa te ajut. Modul tau de exprimare nu-mi place. "Mie imi zici" este un ordin si desi am fost militar nu-mi plac ordinele date de civili. La civili se foloseste o formula: "va rog frumos".

| MKV explică (pentru Salontanul):

Dca te-ai simtit jignit imi cer scuze!

| Salontanul a răspuns (pentru MKV):

Ok. Sa trecem peste asta. Daca numai intre cele doua te intereseaza cel cu socket 1155 este mai bun dar diferenta nu este prea mare. Totusi, in anumite situatii e vizibila.

| Nebun_Cris_1994 a răspuns:

Una este mai mica una mai mare