| Mihai543215 a întrebat:

Care este diferenta intre o placa de baza la 2-3 milioane si una la 6? In afara memoria capacitatea de memorie ram suportata.

Răspuns Câştigător
| .::CyBeR::. a răspuns:

Placa de 600RON are o viteza de transfer a datelor mult mai mare, asta inseamna o imbunatatire a performantei pc-ului in general, de exemplu placa mea de baza este ASRock k10n78 si imi imbunatateste viteza pc-ului cu 14% fata de o placa de baza standard si crede-ma ca se simte diferenta, mai ales in jocuri.Un alt plus ar mai fi tehnologia folosita pe placa de baza, ar putea avea porturi usb 3.0 sau mai multe sloturi PCI-Express x16 2.1 etc.

5 răspunsuri:
| Georgicuță a răspuns:

Ce rezistenta ma? Acum totul este facut in Turcia si China.Ia-o pe aia mai ieftina.

| danimotenel a răspuns:

Sunt multe chesti,calitatea materialelor, numarul de usb,versiunea de usb,compatibilitatea cu procesoare puternice, compatibilitatea cu versiunide rami, compatibilitatea cu placile video, biosul, sloturi si multe alte chesti.

| IulianP a răspuns:

Daca nu se vrea OC(overclocking), cea mai buna alege este si cea mai ieftina; acum sa fie si CPU-ul suportat de acea placa de baza.
Despre de CPU este vorba?
Vrei sa cumperi una sau doar te-ai informat?

| NicolethaNico a răspuns:

Ca tine mai multhappy pup

| Ghenciulica a răspuns:

Pai ar fi rezistenta si nu ar face figuri, probleme.