| anonim20 a întrebat:

Care este dupa parearea ta cel mai bun sistem de operare?

Răspuns Câştigător
| death a răspuns:

Linux forever! Poţi rula pe el şi aplicaţii create pentru Windows, dacă ai emulatorul Wine şi, başca, nu mai ai probleme cu viruşii sau cu atacurile informatice. Bonus, dacă te pui pe învăţat, îl poţi modifica după cum doreşte inimioara ta, pentru că e Open Source bazat pe UNIX. Băieţii de la KGB, FBI, CIA etc aşa şi-au făcut calculatoarele greu de penetrat. Au luat Linux de pe net, după care au pus cei mai buni hackeri din lume să-l facă de nerecunoscut şi aproape impenetrabil.

5 răspunsuri:
| cosmon a răspuns:

Eu personal folosesc XP, dar categoric Linux e mai bun, e usor de instalat, programe pentru el gassesti o gramada si fara sa te mai chinui cu crackuri sau alte dracii, sunt gratis si le gasesti pe toate intr-un singur loc, drivere nu sunt necesare, merge sa instalezi si jocuri! Mi se pare mai bun decat windows xp, totodata am auzit ca si Windows 7 e bun dar nu l-am incercat!

| Brotacelu a răspuns:

Windows xp / vista. 7 nu l-am incercat, iar Linux, gasesti greu programe pentru el [ex:winamp nu merge si multe alte progr]

Distractie placuta

| metatheory a răspuns:

Unixware. E closed-source si Unix in acelasi timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci linux rulz si windows 7 pentru mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unix, dexos & kolibrios