| berlin a întrebat:

Care-i diferenta dintre un mixer audio amplificat si un amplificator vreau sa montez la pc aceasta chestie?

3 răspunsuri:
| andreiask a răspuns:

Mixerul audio amplificat are pe el reglaje de Eq (egalizator), fadere de linie, etc. Int-un cuvant se poate mixa de pe el direct, si i se pot atasa boxe pasiva (neamplificate) fara a mai fi nevoie de amplificator. Amplificatorul sau statie cum mai este numit, nu face nimic decat sa preia semnalul audio de la o sursa de muzica (mp3 player, cd player, dvd, casetofon, pc, etc) si sa ii mareasca puterea, astfel incat ea sa poata fi redata pe boxele neamplificate(pasive). Atentie! nu pune niciodata boxe active (amplificate) pe un mixer amplificat sau amplificator pentru ca se vor arde!

| berlin explică (pentru andreiask):

Intri tu pe mess sa-mi explici mai bine uite id meu ticu ion28 vrei sa ma ajuti?

| andreiask a răspuns (pentru berlin):

Pai mai multe informatii de atat nu iti pot oferii pentru ca nu cunosc. Asta este tot ce stiu.