| SKYPLANE23 a întrebat:

Care placa ati alege-o dintre acestea 2:

Placa video MSI ATI HD4850

Producator
Nume producator MSI
Model
Model R4850-MD1GD3
Specificatii tehnice
Chipset ATI
Procesor video ATI Radeon HD 4850
Slot PCI Express x16 v2.0
Rezolutie maxima 2560 x 1600
RAMDAC 400 MHz
DirectX DirectX 10.1
Procesor
Frecventa procesor 640 MHz
Memorie
Capacitate memorie 1024 MB
Tip memorie DDR3
Frecventa memorie 1400 Mhz
Latime de banda 256-bit
Conectori
Conectori 1 x DVI Output
1 x D-SUB Output
1 x HDMI-Output
HDTV Output Da
Altele
Tehnologii OpenGL Version Support 2.1
CrossFire
Racire 1 x fan

Placa video MSI nVidia GeForce GTS 450

General
Procesor video:NVidia GeForce GTS450SlottongueCI Express 2.0 x16Rezolutie maxima2560 x 1600
Procesor
Producator chipset:NVIDIASerie:GeForce 400Frecventa procesor (MHz):700
Memorie
Capacitate memorie (MB):1024Tip memorie:GDDR3BUS memorie (biti):128Frecventa memorie (MHz):1800
Alte caracteristici
Suport DirectX (versiune):11Suport OpenGL (versiune):4. 1Tehnologii:NVIDIA PhysX
NVIDIA PureVideo HD
nVIDIA GeForce CUDA
Conectori
Conector HDMI:1Conector DVI:1Conector D-sub 15 pini:1
Sistem de racire
Tip racire (activa/pasiva):ActivaCoolerbig grina

2 răspunsuri:
| AstonMartin a răspuns:

Strict dintre astea doua, gts 450-ul, dar eu unul m-as reorienta spre alte modele cu direct x 11, depinde de ce buget ai, ce sursa, si altele. Specifica ce alte componente mai detii.

| AstonMartin a răspuns:

Http://www.hwcompare.com/7786/geforce-gts-450-1gb-vs-radeon-hd-4850-1gb/
Uite o mica comparatie intre ele, dar cum am mai zis, exista multe alte variante decat acestea, mai gandeste-te.