| Trifon_Iulian_1999 a întrebat:

Care poate sa imi rezolve o problema...
Am bagat in telefon un sim de la digi si mi-a blocat telefonul imi cere de fiecare data cand introduc un sim un cod PUK si imi zice 0 incercari ramase nu pot sa scriu nimic, am dat si reset, nu mai stiu ce sa ii mai fac!
Va rog sa ma ajutati!
PS: Telefonul este Orange Zali.

Răspuns Câştigător
| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

Ai blocat codul PIN si (al doilea) PUK. Daca nu ai Cartea de exploatare in limba romana cere ajutor de la RCS-RDS, emitentul simului.De retinut ca simul Digi nu merge decat in telefoanele Digi sau cu dublu sim.

| Trifon_Iulian_1999 explică (pentru Neagu_Fanica_1980):

Pai si cum pot proceda in afara sa ma merg la RCS-RDS?

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns (pentru Trifon_Iulian_1999):

Chiar n-ai inteles? ca nu te duci la Vodafone.

3 răspunsuri:
| Trifon_Iulian_1999 explică:

Pai si cum pot sa rezolv in afara de a merge la RCS-RDS?