| JustSolutions a întrebat:

Care procesor este mai bun pentru gaming un Intel g630 dual core sau un e5800 dual core

Răspuns Câştigător
| KissAndor a răspuns:

Salut. Teoretic g630 este m-ai bun datorita faptului ca este ceva m-ai nou cu o tehnologie inbunatatita, dar atentie ca au socketu diferit, uite si ceva statistici: http://www.cpu-world.com/......_G630.html
Numa bine.

| JustSolutions explică (pentru KissAndor):

Stiu ca shocket ul este diferit, am de gand sa iau o unitate cu totul, am vazut 2 la fel, singura difernta fiind procesorul, oricum intrebarea se pune as putea sa joc cu procesorul asta un joc cu ceinte de 3.0 ghz sau nu?

| KissAndor a răspuns (pentru JustSolutions):

Sa alegi unitatea care are G630-u pentru ca are socketu 1155 si pe viitor poate il schimbi cu un i3 sau i5. Depinde acel 3. 0ghz din ce fel de procesor trebuie sa fie Celeron Pentium sau de la un i3, nu numai numerele de fatada se iau in cosiderarea si alte detalii care pot face diferenta. Mersi de funda!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

G630 dual core