| Hitback a răspuns:

Vrei gaming? Daca vrei sa iesi mai ieftin ia amdul Dar nu e cel mai bun in aplicatii single core. i5ul ar fi cel mai bun dintre cele 2 plus ca consuma doar 84w. Ceea ce e destul de okey. O sa iti raspunda rapid la comenzi cu i5ul asta. Poti fi sigur de asta. Eu detin un fx 6300 dar la banii care i-am bagat in el pot spune ca isi face treaba.

Inca ceva i5ul vine cu un cooler stock destul de bun si silentios deci ai putea merge pe i5.

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Pentru un pc de gaming, i5 4460!

| Børgø a răspuns:

AMD-ul.
Funda? :3