| Cozmea022004 a întrebat:

Care sunt cele mai bune componente cu care pot face upgrade unui laptop de gaming (in ordine de la cele mai importante la cele mai putin importante)?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

RAM si SSD, astea 2 ajuta la performanta unui laptop
In rest nu ai ce sa schimbi, cum s-a scris deja la laptopuri nu se poate schimba nici procesorul (CPU) si nici GPU (placa video)

| Cozmea022004 explică (pentru Simpatic):

Am inteles. Multumesc mult!

3 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Ssd ram bluetooth wireless placa video tastatura monitor display placa de baza

| NLS a răspuns:

Poti schimba/adauga RAM,
si stocare
(SSD, in functie de formatul si interfata suportata: M.2 cu interfata PCIex si nVME, M.2 cu interfata SATA, sau SSD in format SATA 2.5").

Procesorul si placa video NU se pot schimba la 95% dintre laptopuri.
Eventual, daca esti masochist, poti improviza o placa video externa, folosind un riser, o sursa si o placa video de PC.
(Sau poti cumpara un Razer Core X + o placa video de PC.)