| Clarx a întrebat:

Care sunt cerintele minime pe care trebuie sa le indeplineasca un PC pentru a instala pe el Windows 7?

Răspuns Câştigător
| MihaelaElena67 a răspuns:

Procesor de 1 gigahertz (GHz) sau mai rapid, pe 32 de biți (x86) sau pe 64 de biți (x64)*

1 gigabait (GB) de RAM (pentru 32 de biți) sau 2 GB de RAM (pentru 64 de biți)

16 GB de spațiu disponibil pe hard disk (pentru 32 de biți) sau 20 GB (pentru 64 de biți)

Dispozitiv cu placă video DirectX 9 cu driver WDDM 1.0 sau mai recent
Cu placere!

| costis a răspuns (pentru MihaelaElena67):

Daca n-are placa DirectX9 cu driver WDDM ce pateste? intreb si eu...

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Alea sunt cerintele minime recomandate de Microsoft dar pentru dailyuse ai nevoie de minim un dual core de 1.2 si 2gb de ram ca sa functioneze cat de cat ok.

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

In principal trebuie sa ai un procesor de minim 1 GHz, 1 GB RAM pentru versiunea pe 32 de biti si 2 GB minim pentru 64 de biti. 16 GB spatiu disponibil pe hard disk cred ca are toata lumea.
Uite aici: http://support.microsoft.com/ro-ro/help/10737/windows-7-system-requirements

| Clorox a răspuns:

Un procesor de 1GHz, 1 GB de ram pe versiunea de 32 biti si 2 ram pe versiunea de 64 biti!
Sper ca te-am ajutat.