| Razviiiiiiiiii a întrebat:

Care telefoane sunt mai bune ? Cele cu Android sau cele cu Windows Phone ? De ce ? Ma gandeam sa imi iau un Nokia si acel model are Windows Phone dar prietenii imi spun sa imi iau un telefon cu Android. Ce sa aleg ?

3 răspunsuri:
| MYK3 a răspuns:

Pe prostie rolling on the floor nu poti compara windows phone (SLAB) cu android (cel mai bun). su acum sa-ti spun si de ce: 1.pentru-ca windows phone nu are android market
2.nu exista flash player pe windows phone (adica iti poti lua adio de la joculetele de pe net si la tv online si la multe aplicatii)
3. android proceseaza mult mai repede decat windows phone
4. cu windows phone mergi pe net de 5 ori mai rau si mai incet ca pe android
5. daca vrei sa bagi din nou softul te va costa de 3 ori mai mult ca la android (si s-ar putea sa ai si probleme cu el)
6. nu poti face update la el pe cand la android poti
7. FUNDA?

Răspuns utilizator avertizat
| Mattx a răspuns:

MYK3, eu zic sa te ambtii le ce ai spus. Stiu ca am raspuns mai greu, dar nu mai conteaza. Eu vreau sa va dau un sfat. Pana acum am avut vreo 2-3 telefoane cu Android. Primul a fost un Samsung gt-i5500 apoi un galaxy s si acum o luna am avut un galaxy s3. Nu poti compara Android cu Windows Phone la vanzari,dar la specificatii da! El a zis ca pe Windows nu gasesti market laughing exista market care e de la Microsoft, si ruleaza fara nicio problema toate aplicatiile de pe market. Mai ales ca pe Android, unele telefoane cele mai multe de la Samsung,LG,Sony sunt teme peste android fix, care, ingreuneaza viteza procesorului. Pe cand windowsul are o tema fixa care zbarnaie prin aplicatii. Voi ziceti ca Android e cel mai tare, fiindca e cel mai vandut! Il gasim pe toate rablele (toate chinezariile). Sper sa devina mai sus Windows Phone decat Android, el nu prea se vinde dar va ajunge sus oricum! Mie mi se pare cel mai bun sistem de operare pentru un smartphone, bineinteles si iOS!