| Streaja a întrebat:

Cat de bun este procesorul Intel Pentium Dual-Core E5400 la jocuri alaturi de 3GB ram si placa video Nvidia GE FORCE 8400 GS nu veniti cu raspunsuri gen daca ti-ai luat nu stiu ce component ar merge jocurile din anul nu stiu care... vreau raspuns concret la ce am intrebat FUNDA!

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

E foarte slab sistemul ala pentru jocuri. Concret: o sa ai lag si in gta san andreas in anumite parti, sau daca dai detaliile ridicate.

| DuDDy24 a răspuns:

Placa video iti trage in jos tot sitemul, iar jocuri mai noi de 2008 nu poti juca din cauza asta, am avut si eu 8400 gs si stiu ce si cat poate.
Poti juca Far cry 1 si 2, GTA SA, GTA IV se misca ca draq, Crysis 1(low), Devil May Cry 4, COD 1, 2, 3, Battlefield 1, Dead Space 1 si 2, etc.
P.S.: chiar daca nu ai cerut asta, daca vrei sa faci un upgrade la placa video poti sa cumperi un gt 640, e cea mai buna combinatie cu acel procesorwinking

| eviltwinnn a răspuns:

E bun... dar sa nu ai pretentii la jocuri mai noi (far cry 3, assasin creed etc.)
Poti juca far cry2, call of duty (2, 3, modern warfare 2), crysis 1, 2, Sniper ghost warrior chiar si gta 4 (dar mai in reluare).
In afara de procesor care nu era dual core, am avut acelasi sistem ca al tau si am jucat jocurile de mai sus.