| djstar15 a întrebat:

Cat ma costa sa inmatriculez un scuter si imi trebuie permis ce va ca eu am 15 ani si nu cred ca pot sa-mi fac permis dar chiar e nevoie sal in matricuzez

Răspuns Câştigător
| bobik91 a răspuns:

Il inmatriculezi la primarie daca ai toate actele pe el si nu iti trebuie permis iti trebuie doar atestat daca scooter-ul este pana in 49 cm3 iar daca trece de 49 cm3 atunci o sa ai nevoie de permis cat. A.
http://tonuri-apel.com

3 răspunsuri:
| benny a răspuns:

Din ianuarie iti va trebui carnet si pentru scuter si nu se inmatriculeaza se inscrie la primarie asta daca e scuter

suntserios
| suntserios a răspuns:

Trebuie sa fi inmatriculat la primarie, iti trebuie atestat de cunostinte de legislatie (de la anul chiar carnet de a1) si trebuie sa ai si peste 16 ani

| ionuTT1997_6974 a răspuns:

E Scuter? sau mobra din aia cati cm2 are?
Daca e peste 50cm2 trebuie sa ai permis, si depinde daca stai la sat si umbli numai prin sat trebuie doar sa o inscri la primarie, daca sati la oras trebuie sa o matriculezi!