| GEORGEL2012 a întrebat:

Cat spatiu aveti alocat partitiei c? ce windows aveti?

Răspuns Câştigător
| soloangel01 a răspuns:

Eu am Windos 7 ultimate si partitia C este ocupata cu 25GB din 73 totali. Ma gandesc sa mai mut pentru ca singurul joc pe care il am este GTA SA (samp) si hardu' e de 300GB.

| GEORGEL2012 explică (pentru soloangel01):

De unde sa descarc si eu GTA SA? este la fel ca vice city? poti sa imi trimiti si mie jocul pe email sau?

| soloangel01 a răspuns (pentru GEORGEL2012):

E mai tare decat Vice City. Da-mi un PM cu messu tau si iti explic cum faci.

11 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Asta cu partițiile e o chestie ce o rămas de prin 2003 când virușii nu știau să migreze pe alte partiţii sau să se cuibărească în MBR(altminteri puși intenționat prin activatoarele de Windows de pe net acolo)
O dacă cu Windows 7 nu mai e nevoie de partiţii că oricum datele se pot recupera şi chiar de pică wingozu din cauza viruşilor degeaba formatezi C-ul că Pc-u se va infecta iar cu tot cu cel mai performant antivirus din lume(real doar ţepe comerciale!).
Dar dacă tot vrei să faci partiţii asta depinde la ce-ţi foloseşti calculatorul:
Utilizare normală:20 Gb
Gaming:40 Gb
Worckstation:80 gb sau mai mult
Succes

| RAY a răspuns:

La windows 8.1, 7 mereu 100 de gb trebuie, la xp minim 25 de gb, eu am xp i-am dat 15 gb si la d restul asta pentru ca nu dau uptate

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu folosesc Windows momentan

| K0sti a răspuns:

60GB, arhi-suficient pentru programe, drivere si windows! Altceva nu se pune pe C!

| dannyel86 a răspuns:

Suficient, Windows Xp. Sistemul are nevoie de spatiu liber disponibil, astfel ca nu te zgarci, daca hardul iti permite. Cativa gb trebuie lasati liberi pe C, ca sa nu intervina probleme si alte erori.

| CinevaNou a răspuns:

100gb,win7. Daca ai de gand sa instalezi multe programe mari e bine sa ai spatiu.

| Morenna10 a răspuns:

1 terra, windows 8.1

Răspuns utilizator avertizat
| razvan131997 a răspuns:

30 gb si am windows 8. Daca vrei sa iti faci partitiile, te sfatuiesc sa lasi mai mult daca ai de unde, evident.