| maradona10 a întrebat:

Cat timp se lasa pentru prima data la incarcat un telefon nou. modelul Sony xperia J

7 răspunsuri:
| Anonimul8297 a răspuns:

Se lasa normal, vin gata formatate. De ani buni nu se mai aplica formatarea!

| viotedy a răspuns:

La modelul ala se incarca normal, nu se formateaza.La alea vechi era 12 ore.

| ShobyWTF a răspuns:

Pana se incarca al maxim ca sa nu se strice bateria funda?

| Balooonasseeee a răspuns:

24 ore

funda?

| TheGosthSniper a răspuns:

Buna, la telefoanele noi cu android mai nou nu trebuie formatate, il lasi la incarcat pana se face 100% ( aprox 2 ore jumate ) dupa poti sa il scoti si sa fie folosit, (evita folosirea lui in timpul incarcarii va diminua puterea bateriei iar mufa unde se baga cablul se va largi si in acest caz ar trebui sa cumperi un incarcator nou ) recapituland telefoanele noi performante nu au nevoie de formatara. Funda?