| Abecedare a întrebat:

Cate melodii intra intr-un card de memorie de 2GB?

10 răspunsuri:
| ghitza a răspuns:

Depinde de dimensiunea fiecareia. daca e doar cu melodii poti baga si peste 400

| Aηdεεε a răspuns:

Depinde de dimensiunile melodiilor happy

Cred 150, 180. ceva de genul happy. Poate si 200 daca sunt melodii mici :d

| dyonline88 a răspuns:

Dublu fata de cat intra pe unul de 1GBlaughing

| Abecedare explică:

Dau funda dupa ce imi cumpar cardul!

| Teufel a răspuns:

Compresia unui mp3 obişnuit ( @128kbps) e cam de 1 MB pe minut. Cu 2 GB vei avea aprox. 2000 minute de muzică. Dacă pui o medie de 4 minute pe melodie, vei avea în jur de 500 de melodii.

| DmXTeCkTrYs a răspuns:

In jur de 1000

| DmXTeCkTrYs a răspuns:

Multe. Depinde de marimea unei melodii... oricum, incap multe.
Imagineaza`ti. daca 1GB=1024MB
Sa zicem ca fiecare melodie ar avea 3 mb. 1024/3=341 intr-un GB. deci 682 in 2 Gb. Am luat doar un exemplu... daca melodiile ocupa memorie mai putina pot incapea mai multe.
Fundaa?!

| MORET98 a răspuns:

500 si mai mult

| Jokeras a răspuns:

Cam 170