| anonim_4396 a întrebat:

Cateva intrebari despre Xbox 360:
1. daca vreau sa-mi iau un xbox de la eMAG, unul slim de 4gb imi trebuie ceva cabluri suplimentare in afara de ce este in cutie? si ce mufe trebuie sa am la tv ca sa-l pot folosi? am un tv de 54 cm diagonala CRT in sufragerie la care nu mergea nici dvd playeru dv d360 de la Samsung, adica nu avea mufele alea galben rosu si alb, deci nu merge nici xboxul nu? dar pe tv am deja instalt un receiver dolce
2. daca imi iu xbox trebuie sa fac cont pe UK live? merge sa cumpr jocuri din Romania? sau trebuie sa cumpar jocuri pe regiunea UK USA? adica pal su ntfs cum le zice?!?!

5 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Se conecteaza la un TV CRT prin mufa SCART, dar calitatea imaginii nu este una foarte buna. O sa se vada foarte prost parerea mea e ca dai banii degeaba pe XBox daca nu ai un TV Full HD. Dar e alegerea ta.

S-ar putea sa trebuiasca sa scoti Receverul Dolce cand vrei sa te joci si sa bagi Xboxul in locul lui.

Nu trebuie sa cumperi jocuri din UKsauUSA. Poti sa le cumperi linistit din Romania. Doar daca cumparai Xboxul din afara aveai problema cu jocurile de la noi. Dar intre noi fie vorba exista si posibilitatea de a moda xboxul si sa poti sa iti iei jocurile gratis de pe net.

| anonim_4396 explică (pentru Nickname1890):

Am full hd dar nu aici ci l casa de vacanta, in fine rezolv cu ast idee era o sa am sunet si alea fara mufele alea galben rosu si alb? pur si simplu bag xboxu la scart si ma joc?

| Nickname1890 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da ai sunet si doar cu scart-ul

Răspuns utilizator avertizat