| iInfinityDarkness a întrebat:

Câteva întrebări... hmm... de ce nu toate routerele wireless nu au suport adsl? Eu am net prin telefon, adsl de la romtelecom şi aş vrea să îmi cumpăr un router wireless. Momentan am un modem simplu Huawei mt882 şi vreau să ştiu dacă îmi iau un router fără locaş pentru firul adsl, pot avea internet? Aş vrea răspunsuri de la cineva experimentat, care ştie.
Mulţumesc, dau fundă!

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Da, poti sa-ti iei! Cablul de retea care iese din modem il bagi pe intrarea routerului! Routerul nu trebuie sa fie ADSL, pentru ca ai modem! Mai departe te descurci! Citeste: http://www.epasystems.ro/cum-se-configureaza-un-router-wireless/

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Deoarece sunt routere low cost, de aceea costa mai putin. Cu cat un router este mai ieftin, cu atat are mai putine optiuni.
Uite routere cu adsl aici : http://www.pcgarage.ro/routere-wireless/filtre/general-adsl-da/

| iInfinityDarkness explică (pentru Jipa95):

Eu am pus nişte întrebări acolo, tu nu mi-ai răspuns.

| Jipa95 a răspuns (pentru iInfinityDarkness):

Nu. Daca iti cumperi un router fara adsl, n-o sa poti sa il conectezi la net.