| Anna300 a întrebat:

Ce aplicație pentru calculat caloriile recomandați? Vreau sa mănânc mai sănătos

2 răspunsuri:
| Lupică27 a răspuns:

Nu va mai luati dupa toate mizeriile de pe internet si toti guru, nu trebuie sa calculezi nimic.
A manca sanatos inseamna sa mananci hraba ''intreaga'' neprocesata si daca se poate nepreparata termic. Evident ca daca o sa mananci peste de exemplu va trebui sa il prepari termic.
Mai era cineva pe aici care intreba daca e chiar musai sa bei doi litri de apa pe zi, NU, nu trebuie sa bei atat, bei cat poti si cand iti este sete, mananci cand iti este foame si te culci cand iti este somn. Daca in amiaza mare iti este somn e bine sa te culci, deoarece organismul e suficient de inteligent incat sa ceara el ce are nevoie si cand are nevoie.

| ___XxwR a răspuns:

Recomandările mele pentru aplicații de calcul al caloriilor sunt MyFitnessPal și Lose It!