| Rankup a întrebat:

Ce aplicatii de desenat stiti? Fara sketch, sketchbook sau ibis paint x?\

5 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

GIMP,
PAINT.NET

Dar astea deja au si functii de editor foto.

Sincer, din auzite dar si din incercate, Sketchbook mi se pare cea mai buna (si usor de folosit.)

Daca vrei ceva mai profesional, dar ieftin...
cauta Affinity Photo cand e la reducere.
Eu l-am luat cu 45 dolari, licenta pe viata, update-uri gratuite pe viata, si e foarte apropiat de Photoshop. Pretul normal e 55 dolari, dar in fiecare an firma are cel putin o perioada de reduceri.

PS: si acela e editor foto, dar (cu atat mai mult.) poti face ORICE in el.
Cu o tableta grafica, nu cu mouse-ul.

| Rankup explică (pentru NLS):

Ms de raspuns dar gimp si aint.net sunt pentru pc eu am nevoie pentru Android

| Justme1997 a răspuns:

Nu este o aplicație doar de desenat, ci și de editat poze dar e foarte bună și o folosesc la desenat: picsart. E fain că poți să lucrezi și pe layere și altele

| Shinderiu a răspuns:

Cea mai ușoară și buna dintre alea este sketch. Altele bune pe Android nu prea știu. rolling on the floor

| Rankup explică (pentru Shinderiu):

Si eu folosesc sketch dar mai mlut ca sa fac fan made-uri laughing