| AnonimFaraPereche a întrebat:

Ce aplicatii de editat video stiti, in special sa tai anumite părti din video? Si sa nu scrie jos la video "viva video" sau numele aplicatiei.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cel mai la indemana este "Windows Movie Maker". Poti taia cu el si lipi secvente usor.
Mai sunt o serie de site-uri, unde poti face editari video online. Doar trebuie sa cauti un pic...

| AnonimFaraPereche explică (pentru Bula):

Am gasit ce voiam, mersi happy

| NLS a răspuns:

Pinnacle Studio Ultimate (50€)
MAGIX Movie Edit Pro (70€)
Sony Vegas Movie Studio (50€)

sau gratuit, oricare in afara de 5, care-i pentru MAC
https://www.lifewire.com/best-free-video-editing-software-programs-4128924

daca vrei ceva mai profi dar gratuit, exista LightWorks, varianta free, poti realiza taskuri destul de complexe cu el.
http://www.techradar.com/......or-1330136

| AnonimFaraPereche explică (pentru NLS):

Ceva de pe magazin play ce se foloseste usor stii?

| NLS a răspuns:

FilmoraGO sau Adobe Premiere Clip
nu au reclame
Ar mai fi unul fara reclame, dar nu stie sa decupeze din clipuri.

Cat de usor se lucreaza cu ele nu stiu.
In general programele de editat video nu sunt usoare, necesita timp pentru invatare-acomodare.

| Superior a răspuns:

Sony Vegas PRO C4K3D version