| laptopnews a răspuns:

Care e bugetul maxim de care dispui si pentru ce vrei sa folosesti laptop-ul? Ambele au plusuri si minusuri... poate gasim ceva echilibrat in bugetul tau! happy

| Lauritas10 explică (pentru laptopnews):

Bugetul max 3600 ron. Folosit pentru de toate: lucru(programat in diverse medii), jocuri si filme. Nu vreau best in class, vreau un laptop bun si solid(sa ma tina cativa ani).

Răspuns utilizator avertizat
| SpecialistIT a răspuns:

Salut.
Nici una, nici alta, din mai multe motive.
Uite ce iti recomand eu: http://www.marketonline.ro/......-dos-negru
Ai 8GB ram, care sunt arhisuficienti indiferent ce vei face. Ai o super placa video pentru un laptop, pe care te vei putea juca destul de bine orice. Ecran full hd, cel mai bun procesor de la ora actuala pe laptop.
Si ultimul argument, e Asus, care e un brand serios, puternic si cu finisaj ca lumea, calitate buna.

Ma bucur ca am putut sa te ajut. De asemenea, iti recomand si magazinul, fiind super-super ok. Si tu sa te bucuri de laptop.

Bafta!

| Ghinea_Alin_1998 a răspuns:

Asus, are placa nVIDIA(cea mai buna dupa parerea mea)