| Skipper09 a întrebat:

Ce calculator de gaming recomandati la bugetul de vreo 2500 de lei? Sa ruleze batelfield 4, watch dogs, gta 5 si ce va mai aparea. Daca ziceti sa cumpar pe piese ziceti si cum sa il asamblez.Dau unda.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea le am la componente. pc meu l-am facut pe bucati dar erau chestii usoare, tu ai buget mai mic si nu stiu mare diferenta la componente (nu stiu cum sa explic eu, adica sa iei o placa video gtx 550ti si nu 550 ca ca e nu stiu cat la suta mai buna si chestii de genu ) dar asteapta ca pana diseara o sa fie catteva. sunt 3 4 useri care m-au ajutat si pe mine, si dau mereu pe la sectiunea "tehnologie" si o sa te ajute si pe tine. dar crede-ma dupa 3 ani pe xbox ( ca am jucat jocuri mai mult pe el ) tot pc mi.am luat ca nu se merita o consola. se misca mai usor chiar daca 1q zice ca nu (fiecare cu parerille lor) dar imi convine mult steam mai mult decat ce fac cei de la xbox sau ps.

19 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Presupun ca ai deja un monitor. Deci fie asa ceva - http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/956820/ - in care bagi overclock cit cuprinde, fie cu un i5 4440 si cooler stock. Daca mai ai ceva cerinte speciale, zi si facem frumos o configuratie doar pentru tine.

| 1Q a răspuns:

Mai bine ai cumpara un ps4 sau un xbox one ca sa ruleze jocurile alea, pentru ca un PC bun pentru gaming te ajunge cel puti 30 de mil asa cu o consola e 20 si e mai sigur

| Skipper09 explică (pentru 1Q):

Nu am loc de consola in nici o camera si daca m-as juca vreun shooter mi-ar fi greu mai ales nu ma pra stiu cu controlarul+ca nu este minecraft de console da stiu este minecraft xbox 360 edition dar problemele de mai sus ma impiedica

| 1Q a răspuns (pentru Skipper09):

Cu controlaru te obisnuiesti si joci mai usor shootere sau alte jocuri decat pe tastatura, ia incearca sa iti faci o pui undeva langa un televizor ceva ca, consola nu e mare nu ocupa mare spatiu

| anonim_4396 a răspuns (pentru 1Q):

"e obisnuiesti si joci mai usor shootere sau alte jocuri decat pe tastatura", tu chiar crezi ce zici aici? cum sa joci mai usor de pe controler decat la mouse si tastatura jocuri shooter?

| Skipper09 explică (pentru anonim_4396):

Ai dreptate insfarsit cineva inteligent.

| Skipper09 explică (pentru anonim_4396):

Daca mi-ai daa si niste linkuri catre niste pcuri bune de gaming sau componente primesti funda!

| 1Q a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi spui tu mie ca nu e asa, mai intai incearca si fa singur diferenta, la joystick controlezi mai bine si mai ales tragi mai repede decat cu mouse-ul si tastatura, mai intai gandeste si apoi vorbeste nu mai da raspunsuri asa aiurea fara sa stii macar despre ce e vorba ca te faci te ras

| TwiSt1997 a răspuns (pentru Skipper09):

Tu esti dobitoc? Uita-te la ce ti-am raspuns.

| anonim_4396 a răspuns (pentru 1Q):

Eu ma fac de ras? am xbox 360 de 3 ani si laptop de 5 ani. si tot mai simplu e pe laptop, asa ca nu te face tu de ras, auzi la tine mai usor pe controler.

| Skipper09 explică (pentru TwiSt1997):

Bai nu-mi veni aicea si ma face dobitoc. Daca vreau ma uit daca nu nu si pentru siguranta m-am uitat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Skipper09):

Nu prea le am la componente. pc meu l-am facut pe bucati dar erau chestii usoare, tu ai buget mai mic si nu stiu mare diferenta la componente (nu stiu cum sa explic eu, adica sa iei o placa video gtx 550ti si nu 550 ca ca e nu stiu cat la suta mai buna si chestii de genu ) dar asteapta ca pana diseara o sa fie catteva. sunt 3 4 useri care m-au ajutat si pe mine, si dau mereu pe la sectiunea "tehnologie" si o sa te ajute si pe tine. dar crede-ma dupa 3 ani pe xbox ( ca am jucat jocuri mai mult pe el ) tot pc mi.am luat ca nu se merita o consola. se misca mai usor chiar daca 1q zice ca nu (fiecare cu parerille lor) dar imi convine mult steam mai mult decat ce fac cei de la xbox sau ps.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti iei ce se poate acum si dupa faci up-grade prietene. nu se merita sa iei o consola, dupa ce ca nu se compara la grafica si FPS cu un pc, mai stai sa si platesti sa joci online ce naiba. iti cumper acum ce poti si dupa cand faci iar rost de banii bagi iar in el, daca nu poti astepta pana ai o suma calumea sa cumperi ce vrei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Plus ca jocuri pe pc sunt mai ieftine si nu raman la pret full 8 luni, sunt reduceri multe pe steam. daca iti place neaparat sa joci din pat, cumperi un controler si ai rezolvat problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi ca ti.am trimis un mesaj pe privat. e in stanga la "mesaje". unde sunt "intrebarile mele" si restul.

| TwiSt1997 a răspuns:

Http://www.oktal.ro/......164d9/,cat despre asamblare poti intreba operatorul care te va suna, daca nu stiu ca pe pcgarage asamblare costa 50 lei, poti sa-ti faci configuratia asta acolo, iar a treia varianta, te duci cu componentele la un service sau magazin pc de la tine din oras.Sistemul e bun, te vei duce 2-3 ani pe high cu el.

| Georgemy2 a răspuns:

Nu prea ai ce sa-ti iei, asa sa fii "bazat" ia-ti niste ram ( vreo 4 macar ) o placa video bunicica, si poate un procesor CPU 4...