| Sandu13 a întrebat:

Ce calculator decent imi recomandati de pe eMAG sau unul destul de bun sa ruleze niste jocuri si la un pret acceptabil?

15 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Atita vreme cit nu zici ce jocuri si ce inseamna pentru tine pret acceptabil... iti pot recomanda un SH de 400 RON cu tot cu monitor pe care vor merge ca unse jocurile in browser si alea de prin 2000-2005.

| NLS a răspuns:

Bugetul maxim? (Pentru MINE buget acceptabil pentru un PC de jocuri e 3500-4000 RON )
Diagonala si rezolutia monitorului folosit?
Exemple de jocuri?
Calitatea la care vrei sa ruleze?
(fps minim?
setari grafice medii sunt de ajuns, sau vrei totul pe ultra?)
Ai nevoie de periferice sau monitor?

| denisTiky a răspuns (pentru NLS):

Stai ca il innebunesti pe om cu atatea intrebari. ia-l mai usor ca poate se sperie ((=

| aXy99 a răspuns:

Fa-l pe bucati. Spune ce buget ai si ce jocuri vrei sa joci.

| NonZarek a răspuns:

Frate, eu iti recomand și e mai profitabil asa, sa îți faci PC ul pe componente, chiar dacă nu ai habar, te documentezi de pe google, la ce ajuta fiecare piesa, folosul ei etc etc, vei învăța asa și nu e greu deloc, fa l pe componente caci tu dacă îl iei gata făcut, vei avea posibilitatea de a-ți upgrada componentele dar vei pierde garanția la tot pc ul, de ex
Vrei sa schimbi doar placa video din pc, când ai desfăcut carcasa, ai rupt sigiliul care e garanția lui, deci nu prea ai făcut nimic, mai bine îl fcci pe piese astfel vei avea garanție la fiecare piesa în parte.

| KarateKid57 a răspuns:

Uite aici un PC puternic si destul de ieftin.
https://www.pcgarage.ro/......4gb-gddr5/

| FlorinLD a răspuns:

Iti recomand acest sistem https://cel.ro/c/MFBKWzRuZyY
Are o placa video integrata care ruleaza cam orice joc intr-un mod decent, cat timp esti dispus sa mai renunti la detaliile grafice.
Peste ceva timp, cand o sa mai faci rost de niste banuti, poti pune
o placa video dedicata. Acel procesor este foarte perfomant.
Sistemul are SSD240GB(pentru windows si cateva jocuri big grin) si HDD de 1TB.
Ai si 16GB ram.
Este un sistem facut cu cap si iti ofera posibilati majore de upgrade pe viitor.

| szamuel a răspuns:

Cauta pe pc garage!

| Bogdan637439 a răspuns:

Uite aici un pc foarte bun cu componete bune este 21 de milioane dar are un procesor i9 si un i9 custa mult mai mult sper ca te am ajutat! https://www.emag.ro/......D2160SBBM/

| aXy99 a răspuns (pentru Bogdan637439):

Este 21990 RON, adica 220 de milioane, nu 21.

| matrix100 a răspuns (pentru Bogdan637439):

Uite te mai bine la pret e 220 de milioane laughing))))

| Bogdan637439 a răspuns:

Uite aici un pc foarte bun cu componete bune este 21 de milioane dar are un procesor i9 si un i9 costa mult mai mult sper ca te am ajutat! https://www.emag.ro/......D2160SBBM/

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bogdan637439):

E de fapt 210 milioane, daca tot discutam in bani vechi. Analfabetule!

| RAY a răspuns (pentru Bogdan637439):

Ai dreptate este doar 21 de milioane, probabil dragnea a facut oferte noi acum cu alegerile, speram ca ai 18 ani sa poti vota