| EX_AL_1995 a întrebat:

Ce camera are durata de baterie mai mare dintre Canon eos 1100d si Nikon d3100...? (Folosesc camera foarte foarte des)...

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| SilverF8ith a răspuns:

Pai in functie de cum o folosesti daca folosesti blitzul pentru ele amandou sunt putin slabe daca ai un blitz extern care sa nu consume acc inter atunci amandoua iti ajung sa faci in jur de 6000 de cadre (per sesiune) acuma daca accumulatorul te intereseaza in ori ce moment poti achizitiona un grip pentru amandoua modele care pot sustine extra 2 accumulatori si deja nu mai ai probleme de genul!
Bafta

| MirelutaAlbinuta a răspuns:

Nikon D3100 ii tine mai mult bateria http://bit.ly/1mLcaZr

| aishastefi8 a răspuns:

Canon eos 1100d are o durata mai mare decat Nikon d3100 big grin