| dorubadila a întrebat:

Ce diferenta e intre un Eeepc si un MacBook Air?

Răspuns Câştigător
| sdafdfkdafkladjakl a răspuns:

Orice EEEPc e mai slab ca un MacBook Air. Asus e util, apple e trendy. Asus e slab, Aplle e performant.
Poate te-ar interesa si feeling-ul: datorita dimensiunilor, e uneori dificil sa tastezi pe Asus, are taste foarte mici.

2 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Eee PC [iː piː siː] este un computer Subnotebook/Netbook construit de Asus. Cei trei „E" însemnând sloganul „Easy to Learn, Easy to Work, Easy to Play".
MacBook Air este unul din cele mai subţiri calculatoare portabile realizate de compania Apple.
Ca diferente intre cele doua:dimensiuinea, complexitatea, pretul, performanta...

| bozo a răspuns:

EEEPC poate fi folosit pentru taskuri simple de tip messenger, browsing web, e-mail, mai un word etc - aproximativ 300 de euro in functie de configuratie... MacBook Air este trendy, supercool si supermisto, face tot ce face EeePC poate sensibil mai repede (va dura cu 1-2 secunde mai putin sa deschizi un document word) si cu siguranta va deschide pozele din vacanta mai repede.
Cu un singur mic dezavantaj: la pretul unui EeePC adaugi o bucatarie utilata cu masina de spalat vase, masina de spalat rufe, cuptor clasic, cuptor cu microunde si aragaz. De asemenea poate intra si mobila daca iti alegi ceva mai ieftin. Aaa... uitam: nu ai DVD, nu ai decat un port USB, nu poti schimba bateria si nu ai LAN... dar poti sa le cumperi.