| codax a întrebat:

Ce e intampla daca vreau sa instalex windows 7 pe pc si nu am cerintele minime? Pentru ca as vrea sa instalez windows 7 32biti pe pc si nu stiu daca am cerintele minime.

Răspuns Câştigător
| xJuliusx a răspuns:

Daca nu ai cerintele minime se va misca foarte greu PC-ul. Cerintele minime Sunt: - procesor: 1GHz (32 bit sau 64 bit)*
- memorie: 1 GB(32bit)/2 GB(64bit)*
- spatiu pe hard disk: 20 GB*
- placa video: 128 MB (cu suport DirectX 9 pentru interfata Aero)*

*aceste date sunt cu titlu informativ si sunt confirmate de Microsoft.
PS aceste informatii le-am gasit pe forumul Softpedia: http://forum.softpedia.com/lofiversion/index.php/t490517.html

| codax explică (pentru xJuliusx):

Eu nu stiam sigur daca am imi 1gb ram, ca mi-am instalat windows 7 si mi-a mers

7 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

O sa te caute cei de la Microsoft sa-ti inmaneze un pc de ultima generatie! Glumeam. Fara cerinte minime, windows 7 nu se poate instala iar daca indeplinesti doar cerintele minime atunci se va instala dar nu va merge la capacitate optima.

| DAAAAN a răspuns:

Daca ai chef de joace pe windows 7 si nu ai cerintele minime las-o balta, eu indeplinesc toate cerintele si doar cateva jocuri imi mergeau mai bine, restul mult mai groaznic

| razvitzi a răspuns:

Te umpli de "nervi" rolling on the floor

| codax explică (pentru razvitzi):

Vb serios

| razvitzi a răspuns (pentru codax):

Mda, spune-mi spec!

| pcsick a răspuns:

Pai de-ne cerintele sistemului tau.