| pisiiiiii a întrebat:

Ce e mei bun o tableta sau un laptop?

De ce?

Fundaa!

8 răspunsuri:
| PaulCCraciun a răspuns:

Pai depinde ce vrei sa faci, daca te rezumi la navigat pe net, citit ceva documente, chestii de genu, e buna tableta, dar daca vrei ceva mai complex, sa folosesti diferite programe sau iti trebuie spatiu de stocare mai mare etc, laptop-ul. fiecare cu avantajele si dezavantajele sale.

| DedeeAndreea a răspuns:

Buna.O tableta este foarte ok pentru ca o poti lua peste tot,si are net peste tot(si laptopul aproape la fel).Un laptop este bun fiindca este mult mai performant, poti sa faci mai multe lucruri pe el. Tableta este ca un laptop, doar ca este mai mica si are Touchscreen.E mai accesibila, fiindca este usoara si o poti lua oriunde, dar si laptopul este aproape la fel.Sunt diferente mici intre ele, insa depinde de cumparatori.Tu cumpara-ti ce-ti place tie. Tableta este aproape la fel ca un laptop, doar ca are mici diferente.Bafta!

| SDavidS a răspuns:

Buna! Am tableta si laptop si pot sa-ti spun ca e mai bun un laptop cu vreo 90% pentru cu laptop poti sa faci aproape orice : documente, sa joci si altele...
Eu de aia mi-am luat tableta pentru ca am vruto sa testez si pentru era frumoasa. Dupa cam 3 saptamani mi-am plictisit de ea. Tabletele sunt pentru distractie si pentru laudat " Na uite ce am eu "

Deci tabletele sunt pentru omi care au multi bani ( nu ma laud). Sper ca te-am ajutat happy Funda?

| Draaaaven a răspuns:

Laptop, poti sa il iei cu tine si poti sa faci si mai multe chesti pe el, are si mai multa memorie merg si anumite jocuri care pe tableta nu mergwinking

| ionutzxz a răspuns:

Eu inclin pentru. laptop - totul e mai mare HDD procesor RAM etc. tableta pentru. mine e un moft (plus ca tu mai dai bani in plus si pentru. tastatura )Doar pentru net mi se pare mult mai ok o tableta. Bateria tine mai mult, greutate mai mica, daca are USB host, poti conecta o mica tastatura USB (sau de ce nu bluetooth?). De atlfel, tastatura virtuala e destul de ok pentru a introduce o adresa web.laptop daca vrei sa-ti fie util, tableta daca vrei sa te dai fitos fata de ceilalti!

| Diaaaana a răspuns:

Parerea mea ca un laptop chiar daca acum e moda tabletelor...1)Cu banii cu care ti-ai lua o tableta cat de cat buna, cu memorie si tot medie iti poti lua un laptop performant
.2)Nu merita sa dai banii pe o tableta care peste jumatate de an o vei gasi mult mai ieftina pentru ca fiecare firma tot mai scoate alte modele mult mai performante, deci este o piata in continua ascensiune... Sper ca te-am ajuntathappy

| Patrii98 a răspuns:

Parerea mea ca laptopul e mai bunhappy Tableta e si ea ok dar nu sa o folosesti pe post de calculator toata ziuahappy Ramane la alegerea ta happy

| dienutzascumpicutza a răspuns:

Depinde de caracterul tau. Deoarece daca esti o persoana de bani gata si care vrea sa se dea mare in face celorlalti ceilalti poti sa iti cumperi o tableta, dar daca nu stai chiar asa bine cu bani poti sa iti iei un laptop cum multa lume are caci pana la urma tot decizia ta este si tot ce vei vrea tu mai mult iti vei cumpara. Sper ca raspunsul meu ti-a fost de folos.