| mariusmania a întrebat:

Ce este jailbreak pentru iphone? La ce ajuta?

Răspuns Câştigător
| whitelines a răspuns:

Procesul de jailbreaking este o activitate care permite utilizatorilor de iPad, iPhone sau iPod Touch să instaleze aplicații terțe pe dispozitivele lor, modificând fișierele de sistem originale din iOS. Odată efectuat procesul de jailbreak, utilizatorii de iPhone pot descărca un număr mai mare de extensii și teme, altfel indisponibile în App Store.

3 răspunsuri:
| xt9000 a răspuns:

Daca faci jailbreak se instaleaza un program numit cydia.cu ala descarci un alt proglram instaulus si cu acesta poti descarca orice aplicatie pe gratisssssss.deci le poti pirata.eu am facut pe ipod touch 4 si am jocuri mari precum spiderman, soul calibur si real racing si nu am dat nici un ban.e foarte greu de facut mai bine dal la altcineva sa faca de cat sa il strici.dar merita
economisesti o gramadaaaaaa

| mariusmania explică (pentru xt9000):

Salut, multumesc pentru eplicatie, dar nu gasesc programul instalous.

| mihaildumi a răspuns:

jailbreak te ajuta sa instalezi jocuri si aplicatii fara sa le mai cumperi.