| Apocalipsa22 a întrebat:

Ce este mai bun daca conectez PC La net prin cablu sau WIFi

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Totdeauna conexiunea prin cablu este mai rapida decat prin wifi.
Wifi s-a inventat sa nu tragi cabluri lungi dupa tine...

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Depinde de router, daca ai netis, tenda dumnezeu cu mila, eu am D-Link si e ok

| K0sti a răspuns:

Cati Mbps are placa wireless de la laptop si cati are aia wired? Cand o sa-ti raspunzi la intrebarea asta o sa vezi si ce prostii debitezi! Si ii mai aburesti si pe altii care habar nu au pe ce lume traiesc...

| K0sti a răspuns (pentru K0sti):

Numai lasii dau block (nu bloc, bloc e ala in care stai), un om inteligent vine si aduce argumente, daca le are! Normal, nu e cazul tau...

| DryIce a răspuns:

Ambele sunt la fel. Wifi e radio waves atata tot. Daca ai 5 linii wifi e la fel ca si cablu.

| K0sti a răspuns (pentru DryIce):

De unde le tot scoti nene? Cand o sa ai tu viteza pe wireless ca si pe cablu, sa ne anunti si pe noi!

| DryIce a răspuns (pentru K0sti):

Esti trol? daca ai 5 linii pe wifi si signal 100% strenght e acelasi lucru ca si pe cablu. De ce tot ataci lumea fara motiv? esti trol? iti dau bloc ca nu mi greu

| K0sti a răspuns (pentru DryIce):

laughing Bai baiatule, mai pune mana si citeste, dupa care sa vii sa ma contrazici!

| DryIce a răspuns (pentru K0sti):

Pe wifi am 3, 5 mb download si pe cablu direct de la modem am tot atata. Asta daca tin laptopu langa modem, evident daca il duc mai departe si scade semnalul scade viteza. Nici nu stiu de ce ma agit, tu doar troluiai.

| KillaNoFilla a răspuns:

Prin cablu e mai mare viteza dar nici prin wifi nu e rau.

daca nu e laptop, conecteazal prin cablu

| ArobedAsined a răspuns:

Daca ma intrebi ce cred eu zic ca prin WIFI este cel mai bine mai ales daca esti abonat/a la AKTA sau DIGI

| Dany520 a răspuns:

La cablu ar fi cel mai bine dar si prin Wi-Fi.Dar prin WiFi merge mai greu.Prin cablu e cel mai bine
Funda...