| 8Anonimul8 a întrebat:

Ce este mai usor si mai convenabil pentru o imprimanta CANON PIXMA MX395 CU CARTUSOE PG-540 SI CL-541. Sa ii cumpar ciss sau sa le reincarc eu pur cu seringa si simplu cand se golcesc? Dati-mi si un site de unde pot cumpara cerneala sau ciss. Sunt compatibile sistemele ciss pentru aceasta imprimanta? Daca este compatibil sistemul ciss, trebuie sa il ontez inainte de a se goli cartusul? Imprimanta im va spune ca nu am cerneala in ele indiferent daca voi reincarca cu seringa sa u daca voi monta ciss? Va rooooooog sa ma lamuriti!

2 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Buna,

Poti reincarca cartusele, insa la un moment dat tot va trebui sa cumperi altele noi. Au si ele o durata de viatahappy

| 8Anonimul8 explică (pentru sonya):

Stiu ca la un moment dat cartusele vor trebui sa le schimb cu altele noi, dar eu vreau sa stiu daca este compatibil si mai econom un sistem ciss sau reincarcarea pur si simplu cu seringa? Si dupa incarcare imprimanta imi va indica ca am cartusele pline sau ce imi va spune?