| RaR a întrebat:

Ce fir de la modem conectez la router?

7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ce intelegi tu prin "modem"? Ca nu prea mi-e clar de ce ai avea si modem, si router.

| RaR explică:

Modemul de la care am eu internet la PC.

| mihai69 a răspuns:

De la care modem?!?

| K0sti a răspuns:

Simplu si logic, da trebuie sa gandesti putin! Cablul care vine din modem in placa de retea se scoate si se baga pe intrarea routerului. De pe una din iesirile routerului, te duci inapoi cu alt cablu in placa de retea. Iar wireless, la celelalte dispozitive, tableta, telefon, etc.

| stlucian a răspuns:

Nu prea inteleg!
Ce modem? Ce router?
In mod normal se instaleaza(daca ai net pe cablu)doar unul dintre cele doua device.Router-ul o sa-ti transmita si net wireless pentru telefon/tableta/laptop.

| TheLast a răspuns:

Punele si tu la nimereala ma laughing