| bahoi a întrebat:

Ce inseamna "adresa de corespondenta"? Trebuie sa completez ceva si nu stiu ce inseamna. Am scris adresa de domiciuliu, dar la adresa de corespondenta nu stiu ce sa scriu.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Scrii tot adresa de domiciliu. Aici se scrie alta adresa doar daca vrei sa primesti corespondenta la o adresa diferita de cea de domiciliu. Numai bine!

3 răspunsuri:
| luciana200972 a răspuns:

Se completeaza dc doresti sa primesti corespondenta la alta adresa decat cea din buletin

| xRaduC a răspuns:

Self note for future self:

Nu scrii tot adresa de domiciliu. Daca domiciliul e diferit de locatia unde vrei sa primesti (corespondenta) banii (rambursul), atunci adresa de corespondenta e cea a locului unde vrei sa-ti vina banii, de exemplu Post Restant 1.

P.S.: citeste TOT raspunsul, NU DOAR INCEPUTUL.