| popi a întrebat:

Ce inseamna flood? Ca era pe CS unu care o spus ca imi da flood de imi intra in PC. (scuzati daca nu e categoria buna)

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Flood inseamna sa trimita multe "pachete de date" catre tine si astfel sa iti supraincarce conexiunea, astfel ti se va misca pc-ul mai greu sau conexiunea la internet va fi mai inceata, dar se rezolva in cateva minute...
Sper ca ai inteles ceva :))
Iti dau un link care te ajuta mai mult:
http://www.hlink.ro/......rDDos.html
sau
http://www.monster4.freakz.ro/forum/Ce-inseamna-flood-O-t59473.html

| TechGuyTpu a răspuns:

Cand aud chesti din astea "FLOOOD PCC X-ulescu" si ma gandesc ca in spatele tasturi sunt niste keyboard warriors de maxim 10 ani care se cred mari hackeri pentru ca au access la internet imi vine sa anulez abonamentul la internet.Probabili 99,9% din ei nici nu stiu ca se poate ajunge la dosar penal din treaba asta din moment ce este intersiza in orice tara din lume.

| anonim66231 a răspuns:

Flood parca insemna inundatie

| TudorCos a răspuns:

Flood iti va dobora servaru, e cam greu sa iti intre in pc daca serveru e hostat, puneti anti-flood la server si gata

| TudorCos a răspuns:

Flood iti pica serverul, ce host ai poti gasi in gamecp-ul hostului anti-flood si il instalezi de acolo, daca nu il ai hostat scrie pe google download anti-flood.amxx ( Nu te lua dupa toti copii care au internet de 2 luni ca iti intra in pc, e cam complicat sa faci asta; )

| popi explică (pentru TudorCos):

Mersi happy Ca spama ala in chat FLOOD Nefarian [ip-ul meu] si ma ingrijorasem ca se putea intampla ceva big grin.