| LoveMetin a întrebat:

Ce inseamna gddr la placa video si daca vreau sa imi iau alta ce ddr imi trebuie? Am placa de baza gugabyte g41m combo socket 775. FUNDA!

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Gddr, înseamnă memoria ram a plăcii video.Nu are legătură cu tipul de ram din sistem, doar să fie pe slot compatibil(AGP, PCI-E x16.v1,2,3,etc).Succes

| IulianP a răspuns:

Poti cumpara orice placa video PCI-e.
Ce buget ai?

| LoveMetin explică (pentru IulianP):

Pentru PCIEX16 buget de 300-350 ron

| IulianP a răspuns (pentru LoveMetin):

Ti-as recomanda se mergi cel putin pe un HD7750: http://bit.ly/12TdC39
Dar daca vrei sa dai 350RON maxim va trebui sa cauti SH un HD6770/GTS450.