| XSuperGamerHD a întrebat:

Ce inseamna MS la monitor?

Răspuns Câştigător
| AlinAvram a răspuns:

Se referea la milisecunde, o unitate de timp, in cazul acesta se referea la timpul de raspuns al monitorului, de obicei in zilele noastre nu se mai fac monitoare peste 10ms pentru ca cauzeaza ca imaginea de pe ecran sa ti se para blurata, recomand monitoarele de 2ms sau 5ms pentru gaming, sper ca te-am ajutat, funda?

| XSuperGamerHD explică (pentru AlinAvram):

Multumesc dar ar fi bun si un monitor de 1ms nu?

| XSuperGamerHD explică (pentru AlinAvram):

Mersi

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Poate că l-ai luat din județul MS (mureș)

n-ar fi rău să dai EXACT contextul in care ai găsit cele două litere să nu ne mai dăm de ceasul morții cu presupuneri

| CarcotasulVesel a răspuns:

Milisecunde
este vorba de timpul de reactie (NU refresh cum a scris cineva)
insemna practic, ca daca ai un joc cu fps-uri multe, nu o sa iti apara rupere de imagine (intr-un CS de exemplu, cand te intorci, in loc sa vezi fiecare detaliu intermediar din fata ta, iti sare de la ce ai in fata, la ce ai in spate, fara imagini intermediare, din cauza ca monitorul nu poate reactiona asa de repede)

iar spre deosebire de refresh, CU CAT E MAI MIC, cu atat e mai bun
cu cat e mai mic, fiind un timp, inseamna ca viteza de reactie e mai mare

decent e sub 5MS, peste v-a trebui sa tii vsync on!

iar un monitor peste 5MS o sa mearga prost in jocuri dar ok la vizionare de filme

| Girly97 a răspuns:

Microsoft

Răspuns utilizator avertizat