| Lory_7688 a întrebat:

Ce laptop ar fi mai bun sa-mi cumpar, dintre Dell, Lenovo sau Asus? Am avut Acer si problema lui era ca se incalzea foarte tare pana intr-o zi cand nu s-a mai deschis deloc. Ce-mi recomandati? Multumesc Funda!

7 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Se incalzea prea tare pentru ca trebuia curatat ventilatorul. ( acolo se strange mult praf si par).

| Zartbitter a răspuns:

Nu contează atât de mult producătorul, cât contează puterea și fiabilitatea produsului.

Personal prefer laptop-urile Asus sau Lenovo. Cu Dell am avut probleme de baterie și de construcție (hardware).

Gândește-te ce vrei să faci cu laptop-ul și caută specificații în funcție de asta. Dacă ai un buget în jur de 2000 de lei, te poți orienta spre un model suficient de versatil pentru majoritatea sarcinilor comune (internet / documente / muzică / filme / și chiar ceva jocuri).

Alege un procesor i5 sau mai bun. Memoria RAM minim 4Gb (poți cumpăra separat memorie pentru laptop și să îi faci upgrade atunci când vine momentul). Placa video dedicată nu este atât de importantă dacă nu te interesează jocurile sau aplicațiile din suita Adobe sau pentru prelucrare 3D, deci te poți mulțumi cu placa video integrată în procesor (de tip Intel HD).

| OnuOnulică a răspuns:

Îţi recomand Dell.

| Zaygon a răspuns:

Am doua Lenovo si sunt multumit de ele. Recomand.

| Kreefy a răspuns:

Lenovo

| 03Didy03C a răspuns:

Eu am ACER dar nu am probleme! Asus mi se pare mai bun, dar ia-ti orice dar cu siguranta nu TOSHIBA happy

| printuldenis a răspuns:

Cred ca Asus ar fi mai bun cred eu, am avut Asus si n-am avut niciodata probleme cu el si chiar il tineam aprins aproape nonstopwinking bafta