| alexRE a întrebat:

Ce laptop pana in 1300 as gasi sa mearga jocuri precum Crysis la setari low macar, n-am pretentii de grafica cristalina la pretul asta, desigur fara sa se incalzeasca pana explodeaza procesorul din el.Imi puteti recomanda ceva?
N-as arunca chiar prea multi bani pe un laptop, dar am nevoie la facultate...sunt noob si nu stiu care sa fie cel mai bun din punct de vedere tehnic, la design nu ma prea intereseaza.

6 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Pana in 1300 m-am uitat si sincer n-am gasit nimic ce as recomanda unui cunoscut.
Uite un dual core Sandy bridge Intel, 4gb ram, 320gb HDD, webcam, dvd-rom, wireless, bluetooth, tot ce-i trebuie, la 1400 lei (1399).
Ecranul e LCD, nu LEd, nu are placa video dedicata, merge pe Intel High Definition Graphics, in rest are de toate.
La pretul asta nu cred ca gasesti ceva mai bun.
http://bit.ly/tlvsDa
Ca sfat personal fereste'te de AMD la procesoare, lucreaza al temperaturi mai inalte, fereste'te de Acer, msi si alte marci cu probleme cunoscute, e la noroc. :)
Bafta

Răspuns utilizator avertizat
| Hirako a răspuns:

Nu exista laptop la pretul ala care sa ruleze Crysis. Poate doar second-hand.Iti trebuie cel putin 2000 RON pentru un laptop cu capacitatile alea, iar pentru un PC iti trebuie jumatate pretul.

Concluzia : daca stai la internat in facultate, pune-ti PC-ul in camera, il duci cu masina pana acolo ^^

Aici gasesti sfaturi pentru un PC bun si ieftin : http://recomandare.info/2011/cum-sa-aleg-componente-calculator.html

Si ca sa vezi ce iti cere fiecare joc si ce ai tu in prezent : http://www.systemrequirementslab.com/cyri/intr-o.aspx

Sper ca te-am ajutat.

Răspuns utilizator avertizat
| Hirako a răspuns (pentru alexRE):

Nu, sunt multe componente care sunt prea vechi pentru asa ceva.Dar eu recomand sa lasi jocurile "de grafica" si sa incerci Gothic 2 ( RPG ) sau CrossFire ( shooter ). Personal, jocurile mai vechi si cu cerinte mai micute m-au satisfacut mult mai mult decat cele cu grafica extraordinara.

Daca vrei ceva pentru jocuri... I-ati frate un PSP cu 600 RON si nu mai ai treaba.Ai jocurile exclusive de PS gen God Of War care sunt de o mie de ori mai bune ca cele de PC.

Pentru Crysis ai cerintele mai jos :
Processor: Intel Core 2 DUO @ 2. 2GHz or AMD Athlon 64 X2 4400+
RAM: 2 GB
Video Memory: NVIDIA GeForce 8800 GTS/640 or similar
Hard Drive Space: 12 GB

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,uite un laptop decent pentru 1300 lei. http://profitshare.emag.ro/....../click.php