| timidu89 a întrebat:

Ce marca de televizor aveti? Un reparator mi-a spus sa imi cumpar Philips sau LG, fiindca Samsung nu prea e bun in prezent. Sunteti multumiti de actualul TV? Ma intereseaza si eventualele probleme aparute la scurt timp sau in decurs de 3-5 ani de zile

15 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In familia noastra toti avem Philips-uri, fara probleme.

| timidu89 explică (pentru Bula):

Si noi avem un Philips micut de 11 ani. E complicata telecomanda la el?

| Bula a răspuns (pentru timidu89):

Telecomenzile sunt asemanatoare la televizoarele actuale (cu infrarosu).
Cand se uzeaza, poti comanda chiar telecomenzi originale (nu "universale").

| Simpatic a răspuns:

Folosesc de mai bine de 15 ani doar televizoare LG, nu sunt nici ei buricul pamantului, dau si nasoale. Chiar la tv-uri de 4000 de lei bucata happy
Am avut tot feluri de smarturi, cu tot felul de paneluri, sa nu creada cineva ca daca un model e mai scump, este un postulat sa fie totdeauna mai bun!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Am un Samsung de 2 aniz merge perfect.

| timidu89 explică (pentru suntserios):

UHD sau de care? Mi-a zis o verisoara ca acum numai 4k se mai gasesc pe piata.

| dullcat a răspuns:

Unul Samsung mai vechi de 5 ani de zile, inca se tine bine, dar nu-i ca si cum ruleaza non stop, ca in alte case de romani, ci il folosim doar pentru filme/seriale.Cablu nu mai avem de mult.Best decision ever.

| timidu89 explică (pentru dullcat):

Tot Samsung ma bate gandul sa iau, acum nu stiu cum e un Philips, si a meu a functionat impecabil pana ieri.

| J0B0MAT a răspuns:

Eu am LG. E un Smart TV. E bun, probleme au apărut la ecran, după mult timp, dar se rezolvă destul de simplu.
Samsung în general, din experiențele mele e o marcă foarte bună. Acum depinde și ce model îți iei.
Dar nici LG nu pot spune că nu recomand, cel puțin în materie de TV.

| timidu89 explică (pentru J0B0MAT):

A meu era din 2019, l-am dat cu o solutie de curatat si s-o dus displayul din pacate, in rest nu am avut probleme cu el. Oare nu stii daca e 4k TV, si am un film de 1080 adica FullHD, la ce claritate il pot viziona? Era simpla telecomanda la el, asta mi-o placut. Am avut telefoane Samsunf si am unul si merge perfect.

| J0B0MAT a răspuns (pentru timidu89):

Ce-i drept nu l-am dat cu diverse soluții, maxim să fi fost puțin pe cârpă.Al meu nu e 4k, e vechi, nici nu cred că era 4k atunci, dar 1080 suportă foarte bine.Sunt acum și TV 4k mai performante.

| ReddY25 a răspuns:

LG

| Sophieka a răspuns:

Nu mai am tembelizor de aproximativ 10 ani de zile si sunt foarte multumita!

| timidu89 explică (pentru Sophieka):

Pai stai pe laptop sau telefon?

| drimarona a răspuns:

Buna, eu am LG, e cumparat anul asta, dar am mai avut LG inainte sa ma mut si a rezistat super mult!