| SySt3m3 a întrebat:

Ce marime are windows 7 home premium ca vreau sa mi-l pun pe un cd si sa-mi fac windowsul! happy

4 răspunsuri:
| DDCC a răspuns:

Versiunea pe 32 de biți are 2.33 GB iar cea pe 64 de biți are 3.00 GB.
Poți descărca de aici aceste imagini http://devirusare.com/......uit-legal/
Nu ai cum să pui pe un CD imaginea de la acest sistem de operare, doar cea de la Windows xp care are mărimea până în 700 mb (cât are un CD), care bineînțeles depinde de service pack.

| tr3ig a răspuns:

Nu intra pe cd, nu stiu sigur ce marimea are da are mai mult de un giga jumate 7-le intra pe dvd

| Generalul a răspuns:

Iti trebuie un dvd, nu intra pe un cd kit-ul.

| akadeaa a răspuns:

Ce marime? pai in metrii sau vrei sa-ti raspund?
Ai nevoie de:1 gigaoctet (GO) RAM (pe 32 de biți) sau de 2 GO (pe 64 de biți).