| rusualex a întrebat:

Ce parere aveti de ROuter wireles TP-Link? este usor de configurat?

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Se configureaza usor. Ca sa iti faci o idee: http://www.tp-link.com/en/support/emulators/ aleegi de model vrei, si dupa, revizia, si ai un emulator perfect. Exact asa arata meniul de configurare din 192.168.x.y

| DeyCj a răspuns:

La orice rooter trebuie efectuate setări manuale cum ar fi dezactivarea upnp(risc de securitate al datelor transmise-primite de la rooter, în caz de intercepție și captare neautorizată a acestora), setarea corespunzătoare a canalului de emisie(ca să ai semnal maxim și stabil pe Wifi), setarea corespunztoare a SSSID(ca să îți recunoști mai repede rețeaua wifi sau chiar să o ascunzi dacă vrei) și altele.Aceste setări nu le va putea face nici cel mai performant Wizard, ci userul va trebui să le facă.
Tp-Link de regulă sunt rootere stabile, deci sunt Ok, indiferent de ce funrnizor de servicii de internet ai.Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte bun si usor de configurat. Il folosesc de 2 ani de zile si n-am avut nici o problema cu el. Eu am versiunea cu 2 antene, in loc de una.

| SlipknotPaul a răspuns:

Da e usor de configurat si nu vei avea probleme cu el