| JustMeForever3 a întrebat:

Ce parere aveti despre Asus Zenfone selfie(pareri pro si contra)Multumesc

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

La ce am citit despre el sunt pro

http://www.emag.ro/......D4PZMYBBM/

| FlorinCiokan a răspuns:

Salut.
Are un Pret de 1299 lei.
E un telefon foarte performant 3 GB Ram. Un Display la fel de performant IPS Full HD. O baterie foarte buna si bineinteles 2 camere si ele foarte bune.
Cu telefonul nu o sa ai probleme cu lag cu camera sau cu bateria.
Singura problema este pretul.
La 1300 lei telefon nou nu gasesti mai bun. Dar Second Hand ti-as recomanda un HTC M8 sau un Galaxy S5. sunt la fel de performante intre ele alegi tu care iti place mai mult ca design sunt peste ZenFone Selfie. S5 are Amprenta si rezistenta la apa. pe cand HTC M8 e mai elegant. Sau mai este si iPhone 5s la 1200 lei daca ai mana mica l-as alege in locul la toate.
Ti-am propus astea daca vrei ceva second hand si au un avantaj sunt cele mai bune firme si telefoane de top cand o sa te plitisesti o sa le vinzi mult mai repede ca un Asus.
Sper ca am fost de folos. Bafta.

| JustMeForever3 explică (pentru FlorinCiokan):

In second nu ma pot increde, poate unele is fake-uri sau au un defect ascuns, mai bine un telefon mai slabut dar bun decat unul performant dar stricat.Ms oricum de sfat

| FlorinCiokan a răspuns (pentru JustMeForever3):

Man. Cand mergi sa cumperi un second hand. il testezi de la cap la coada.
Daca e fake iti dai seama din primele 10 secunde.
Si restul il testezi sa vezi daca are defecte ascunse.
Cumparar si vand telefoane second hand de mult timp.
Niciodata nu am luat "Teapa " cu un telefon cu "defecte ascunse"

| JustMeForever3 explică (pentru FlorinCiokan):

Da,dar cand comand un telefon second de e site-uri gen olx, okazi si mai stiu eu ce, acolo nu am posibilitatea de verificare ca doar nu sta curierul ala 100 de ani pana verific eu fiecare aplicatie a telefonului

| FlorinCiokan a răspuns (pentru JustMeForever3):

Curierul de aia e angajat. Mai ales ca e asa importanta de pe olx verificarea.
Un prieten de al meu a cumparat o unitate PC. Curierul a asteptat pana a instalat un joc si a testat placa video. Daca curierul nu asteapta refuzi coletul. Sau cel mai bine te intalnesti cu vanzatorii fata in fata

| JustMeForever3 explică (pentru FlorinCiokan):

Pai si daca vanzatorul i din alt oras?

| itextrat a răspuns:

E un telefon bun. Si daca vrei pareri, citeste asta: http://www.digitalcitizen.ro/......i-mai-bine