| ScienceBlogger a întrebat:

Ce parere aveti despre laptopul Hp stream11?

Răspuns Câştigător
| alexbit90 a răspuns:

Ce as putea eu sa recomand cu o diferenta de bani destul de mica 200 Ron

este http://www.altex.ro/......s-free-dos

are un procesor pe 4 nuclee deci quad core nu dual core ca pe modelul ales de tine

aici poti vedea un scor comparativ intre cele 2 procesoare

https://www.cpubenchmark.net/compare.php?cmp%5B%5D=2513&cmp%5B%5D=2541

cel ales de tine are un scor de 915 iar cel de pe laptop-ul recomandat de mine are scor 1915

la HP 15-ac106nq ai 4 GB Ram nu doar 2.

Si spatiu de stocare intern de 500 GB nu doar 32 GB deci eu zic ca merita cei 200 RON singurul minus este ca nici acesta nu are o placa video dedicata deci cu jocurile tot asa mai slabut dar oricum mai bine decat pe modelul tau.

Nu cred ca o sa iti para rau 100% merita.

1 răspuns:
| alexbit90 a răspuns:

Depinde pentru ce il iei... daca il iei doar sa poti s-a pe Facebook si alte site-uri deci Browsing este ok.

Dar sa stii ca urmatoarele lucruri nu le poti face cu acest laptop.

1.Nu poti juca aproape nici un joc avand doar 2GB RAM si o placa video integrata
+ spatiu de stocare mic

2.Tot din acest motiv nu poti rula programe de editare gen Photoshop

3. Spatiu de stocare pe el foarte mic din cate vad doar 32GB din care doar window 10 ocupa intre 16 si 20 GB deci practic mai ramai cu foarte putin pentru tine.

4. la 11.6 inch este un laptop mai mic decat majoritatea.