| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre laptopul HP 635?

Răspuns Câştigător
| ursey a răspuns:

Http://www.emag.ro/......priceasc/c
ai o multime aici de unde sa alegi eu as opta pentru Asus pe unde merg de fac windows-u la cine am dat de Asus mi s-a parut ca se misca cel mai bine

26 răspunsuri:
| SorinTudor a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci cu el..este ok pentru navigare pe internet si filme.dar nu cred ca vei putea face mai mult cu el..are procesor slab

| dantomescu78 a răspuns:

Hp-urile au un defect destul de important: se incalzesc prea tare.

Uite un laptop apreciat de 90% dintre cei care l-au cumparat si vad ca este si la un pret promotional acum: http://bit.ly/1at6sWp

| ursey a răspuns:

Este bunicel poti juca si jocuri cat de cat pe el si nu conteaza sistemu de operare "akaMarian" poti baga orice sistem de operare indicat ar fi daca bagi win7 sa fie pe x86(32)

| XAnonimaXAnonima a răspuns (pentru ursey):

Nu vreau sa stiu daca e bun pentru jocuri sau astfel de chestii happy

| akaMarian a răspuns (pentru ursey):

Hmmm! Buun. Mustumesc, nu stiam!

| ursey a răspuns:

Daca nu il vrei pentru jocuri e OK stiu ca la HP au o problema cu racirea la procesor dar cred ca au rezolvat-o

| XAnonimaXAnonima a răspuns (pentru ursey):

Din cate stiu nu are o astfel de problema, isa as vrea sa stiu daca e "bun" in ceea ce priveste procesorul etc

| ursey a răspuns:

Ce tip de procesor are pe AMD sau Intel ca din cate vad eu pe site sunt 2 tipuri
http://www.emag.ro/......D528JBBBM/
http://www.emag.ro/......EMT1DBBBM/
oricum amandoua is bunicele

| ursey a răspuns:

Acum frecventa la procesor poate sa fie si de 1, 2ghz poate sa bata unu mai vechi care are 3, 4 ghz conteaza FSB-u si L2cache sau l3cache in cazul amd eu zic ca e bun daca nu joci jocuri

| XAnonimaXAnonima a răspuns (pentru ursey):

Din link-urile pe care mi le-ai trimis tu, cel de-al doilea corespunde cu cel de care vreau sa stiu eu. Bunicel, ce vrea sa insemne? Bunicel pentru?

| ursey a răspuns:

Cam in ce aplicatii il folosesti ca sa iti spun exact

| XAnonimaXAnonima a răspuns (pentru ursey):

Limbaje de programare si alte lucruri asemanatoare happy

| ursey a răspuns:

Daca doar pentru atat e super ok am crezut ca faci ceva editari video sau chestii din astea cand ai zis ca nu jocuri laughing

| XAnonimaXAnonima a răspuns (pentru ursey):

Si astea se includ tongue

| ursey a răspuns:

Daca faci editari video trebuie sa ai rabdare cu el o sa mearga mai incet decat daca ar fi fost pe Intel dar e OK

| XAnonimaXAnonima a răspuns (pentru ursey):

In concluzie e un laptop bun sau lasa de dorit?

| ursey a răspuns:

Depinde de bugetu tau daca poti sa iei unu pe Intel ia-ti unu pe intelse misca mai bine in video

| XAnonimaXAnonima a răspuns (pentru ursey):

Bugetul nu e unul foarte bun, de asta voiam sa aflu mai multe informatii despre acesta

| ursey a răspuns:

De cam cat dispui sa cautam impreuna sau il luai de le vreun cunoscut?

| Unstopable a răspuns:

E un laptop ok... calitate/pret

| akaMarian a răspuns:

Este foarte bun, dar pacat ca are ca sistem de operare linux!

| nicoalina a răspuns:

Sincer, eu nu mi-aş lua un HP 635. Sunt destul de slabe calitativ iar de performanţă nu mai zic. Ştiu că depăşeşte puţin bugetul tău, dar cu 15% în plus la preţ iei cel puţin 30% în plus la performanţă cu acest laptop:
http://bit.ly/1dcY2z5

| qWerty1291 a răspuns:

Este Bun

| Mariuss331 a răspuns:

E ok ca laptop