| OneShootFicit0N a întrebat:

Ce parere aveti, Nokia N8 sau HTC Desire HD?

4 răspunsuri:
| filipm2001 a răspuns:

HTC-ul e mult mai bun. In primul rand au renuntat la sistemele de operare de la Microsoft si sunt conduse de superbul Android fata de Symbian la Nokia. Ecranul e mai mare (4.3" HTC / 3.5" N8), rezolutia ecranului e mult mai buna (480 x 800 HTC / 640 x 360 N8). Nokia are aparat foto de 12MP fata de doar 8MP la HTC (desi, cam orice rezolutie de peste 5MP este arhi-suficienta). In rest au multe lucruri similare dar si mici diferente care insa nu pot scoate unul din ele in fata. Iti recomand sa citesti si opiniile cumparatorilor care au apucat sa le foloseasca deja. Asa iti faci cea mai buna idee despre problemele care apar sau nu.
Specificatii si opinii Nokia N8: http://goo.gl/oSJ44
Specificatii si opinii HTC Desire HD: http://goo.gl/aH0PR
Aici gasesti sub pret si cateva telefoane cu ambalajur resigilat la preturi mult sub cele de lista. Transportul e moca si plata se face le livrare. Si daca nu-ti convine ce cumperi poti sa returnezi produsul si iti iei banii inapoi.
Succes;)

| DaNNN a răspuns:

Deci: Nokia nu se 'pricepe' la smartphones ca cei de la HTC.
Doream sa imi achizitionez HTC Desire HD, dar nu am avut destui bani. Este unul din cele mai bune telefoane de pe piata.
Display-ul de 4.3" face toti banii!
Poftim un link, cu un review in limba romana: http://www.youtube.com/watch?v=iWI2nQ2qy5w

Sper sa te fi ajutat.
Funda?!

| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Htc pentru. ca are sistem android si gasesti mai multe aplicatii pentru. elwinking

| OneShootFicit0N explică:

Bine, eu il vreau pentru sunet tare, baterie sa tina mult?
Care e mai bun la astea