| Dessaer a întrebat:

Ce PC este mai bun? Puteti face un top.
1) PC Lenovo IdeaCentre H50-50 cu procesor Intel® Core™ i3-4170 3.7GHz, Haswell™, 4GB, 1TB, DVD-RW, Intel® HD Graphics
2) PC Asus K31BF-RO002D cu procesor AMD Quad-Core A10-6700 3.70GHz, 8GB, 1TB, DVD-RW, AMD Radeon™ R9 255 2GB
3) Desktop Serioux Smart V11 cu procesor Intel® Core™ i5-4460 3.2GHz Haswell, 4GB RAM, 1TB HDD, ASUS NVIDIA GT 730 2GB
4) Sistem IT MYRIA LIVE V34, Intel Core i3-4160 3.6GHz, 6GB, 1TB, nVIDIA GeForce GT 730 2GB DDR3

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Topul: 4, 3, 1, 2. La 1 si 2 sunt cam indoit. Unu degeaba are un procesor mai bun dar are o placa video integrata care nu da rezultate bune. Eu as cumpara sistemul numarul 4.

| CPAElites a răspuns:

2 deoarece are placa video putin mai performanta decat restul!

| CPAElites a răspuns:

Care este bugetul tau maxim?

| Divy a răspuns:

4 3 2 1... 1 e cel mai slab nu are placă video dedicată
2 Ar putea fi bun ca și 4 dar nu sunt sigur de diferența dintre AMD și Intel cert e că nVidia este o placă video bună

| GeoMax a răspuns:

4 este cel mai bun dar ti as recimanda sa iei piese (te scoti ieftin) si daca stii sa le montezi esti boss daca nu intreaba un specialist