| CarlosBogdan17 a întrebat:

Ce placa de baza crede`ti ca e mai buna pentru i5 4460? Bugetul pentru placa de baza este de 350, pot urca pana la 400 numai daca merita. Multumesc!

1 răspuns:
| ValyC3 a răspuns:

Pentru acest procesor trebuie socket(soclu) de 1150, i5 4460 este doar pe 1150, deci nu te stresa la socket, dar iti recomand o placa de baza : http://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/asrock/b85m-pro4/, P.S. sa stii ca placile Asrock is bune, trebuie sa fie dual channel, si pcie 16x, nu uita socketul pentru procesorul pe care il vrei tu e de 1150, (socket foarte bun) ci nu de 1155, am intalnit oameni care au luat de 1155 in loc de 1150! Succes