| alexro98 a întrebat:

Ce placa de baza s-ar potrivi cu procesorul asta? Dati-mi un link, un nume. Si un pret! AMD Athlon II X4 740 Quad Core, socket FM2, 3.2GHz, 4MB cache L2, 65W, BOX FUNDitZzZA

Răspuns Câştigător
| pcmhz a răspuns:

Placa suportă 32GB (2x16GB) DDR3 dual channel memorie sistem iar la placa video nu ai limitare cata memorie detine. Limitare e doar in cazul folosirii graficii integrate din APU-rile AMD unde ai maxim 2GB ce se pot aloca din memoria sistemului pentru grafica.

6 răspunsuri:
| SouLIce a răspuns:

Este recomandat sa ai un sistem echilibrat un gtx650 sau rateon 7770 este super ok sau poti lua si alte placi

Răspuns utilizator avertizat
| pcmhz a răspuns:

Eu ţi-aş recomanda (în caz că eşti mai strâns la buget) modelul acesta http://www.sigmanet.ro/ASROCK-FM2A75M-DGS--id70010

Avantajul este că are şi porturi USB 3.0.

| alexro98 explică (pentru pcmhz):

Mhm. Dar stii cumva daca pot sa-i pun 8 Gb ram si 2GB placa video. Mi se pare cam ieftina ca sa mearga 8Gb ram si 2 GB placa video...

| pcmhz a răspuns (pentru alexro98):

Placa suportă 32GB (2x16GB) DDR3 dual channel memorie sistem iar la placa video nu ai limitare cata memorie detine. Limitare e doar in cazul folosirii graficii integrate din APU-rile AMD unde ai maxim 2GB ce se pot aloca din memoria sistemului pentru grafica.